הדפסה שילוט נגישות בכתב ברייל

דפוס מולטי למינציה התחדשה במכונת הדפוס המתקדמת בעולם לשילוט המונגש לעיוורים ובעלי לקויות ראייה.
במולטי למינציה ניתן להדפיס שילוט כתב ברייל על כל חומר, כגון: פי.וי.סי, PVC, אלוקובונד, פוליקרבונט שקוף או לבן תוך הקפדה על עובי כתב הברייל כמתחייב בתקן.
בית דפוס מולטי למינציה מתמחה בפתרונות שילוט מתקדמים לצרכים שונים לרבות שלטי נגישות הכוללים גם שלטי ברייל. שלטים אלו מיועדים עבור עיוורים ובעלי לקויות ראייה, ומסופקים בקו ייצור חדשני וייעודי לכתב ברייל עם אותיות, סמלים ומספרים. את השלטים אנו מתכננים ומעצבים בהתאם לדרישות החוק ולפי דרישות וצרכי הלקוחות, תוך מחויבות לשירות וביצוע ברמה הגבוהה ביותר ולוחות זמנים תחרותיים.
עבור אנשים הסובלים מלקות ראיה או מעיוורון חשיבות התקנת שילוט נגישות מקלה עליהם להתגבר על המכשולים המקשים את התנהלותם העצמאית במרחב הציבורי. 
החל משנת 2016 בהתאם לחוק הנגישות החדש נדרשים ומקפידים משרדי ממשלה, עיריות, מועצות איזוריות, מבני ציבור ובתי עסק רבים בהתקנת שילוט נגישות הכולל גם שילוט בכתב ברייל. 
לכל המוסדות האלה מתווספים מרכזים רפואיים, קופות ובתי חולים, וכן בתי מלון, מרכזי קניות ומסחר, בתי קולנוע, תיאטרונים, מסעדות ואתרי נופש. 

כתב ברייל עברי
כתב ברייל העברי מבוסס על כתב ברייל האנגלי ולכן הוא נכתב משמאל לימין כמו באנגלית. סימני האותיות האנגליות הוגדרו כסימני אותיות עבריות על פי דמיון צליל. חלק מהסימנים שמשמשים בתור אותיות התנועות באנגלית משמשים כסימני תנועות גדולות (סימני התנועות המכילים י' או ו') בעברית. ברייל עברי נכתב תמיד עם סמני התנועות הגדולות[1]. סימן האות O בברייל האנגלי משמש לסימן החוֹלם המלא (וֹ) בברייל העברי. סימן U בברייל האנגלי משמש לשורוק (וּ) בברייל העברי. סימן I משמש לחיריק המלא (ִי) בברייל העברי. י' שאינו חלק מחיריק מלא מסומן בסימן ה-J האנגלי ו-ו' שאינו חלק מחוֹלם או שורוק מסומן בסימן ה-W האנגלי. סימן האות A הוגדר בברייל עברי בתור א' ולא כסימן ניקוד. סימון האות E לא נכלל בין האותיות וסימני הניקוד העבריים. לב' ו-בּ', כ' ו-כּ', פ' ו-פּ' ו-שׁ' ו-שׂ' יש סימנים שונים בברייל העברי.
מלבד לסימן ה – E, גם לסימנים של C ושל Y לא הותאמו בעברית סימנים של אותיות או של ניקוד. סימן הצירוף TH בברייל האנגלי משמש לאות ת'. הסימן ל-SH משמש לשׁ' ימנית והסימן ל-WH משמש ל-שֹׂ השמאלית.הסימן ל-CH משמש כסימן לכ' רפה. סימן הקיצור[2] למילה the משמש ל-צ'. הסימן לצירוף ED משמש ל-ע'.


שילוט נגישות ברייל לפי החוק 
אנו במולטי למינציה נשמח לייעץ, לתכנן ולעצב עבור כל לקוחותינו את כל סוגי השלטים בכתב ברייל העונים באופן מלא לדרישות תקני הנגישות של המדינה. 
אנו מייצרים שלטי ברייל בהתאם לדרישות הבאות: שלטי כתב מישושי וכתב ברייל בעלי פרופיל בולט מעוגל בחתכיהם הרוחביים והאנכיים לפני האותיות.
גובה אותיות – נע על פי דרישות החוק הנע בין 12 ל- 50 מ"מ, עם המלצה לשלטים שהאותיות שלהם לכל הפחות בגובה 25 מ"מ.
מיקום השלט ראוי שיהיה הולם ותקני לשלטי נגישות בכתב ברייל. מומלץ להקפיד על מיקומים נטולי מכשולים כך שיאפשרו גישה מלאה אל השלטים ונוחות מישוש לפי הצורך. כמו כן, יש לוודא כי גובה השלט בחלקו התחתון אינו עולה על מטר מגובה הרצפה, ובחלקו העליון אינו גבוה מ- 1.4 מטר מגובה הרצפה.

הזמנת שלטי נגישות בכתב ברייל
 

להדפסת שלטים עבור ליקויי ראיה
מלאו את הטופס או התקשרו 
03-5599961 שלוחה 1

שילוט כתב ברייל עבור ליקויי ראיה

חדש! מדפסת מתקדמת ומיוחדת 
לשלטים באיכות מדהימה